Nihan Topaloğlu

Tasarımcı

Kendimi ifade etmenin en iyi yolunun sanat olduğunu, İstanbul Üniversitesi’nde Sanat Tarihi okuduğum yıllarda keşfettim. Öğrenimim sırasında, modanın beni bu yolda tamamlayacak ve estetik vizyonumu daha ileri taşıyacak bir sanat formu olduğuna karar verdim ve mezun olduktan sonra yeni bir meydan okumayla İstanbul ve New York’ta Moda Tasarımı okumak üzere yola çıktım.

Moda eğitimim sırasında, pek çok defile ve organizasyonda yer aldım. Tommy Hilfiger için tasarladığım modern kaftan tasarımımla Tommy Hilfiger Design Competition’da birincilik ödülü alarak Tommy Hilfiger Amsterdam’da staj hakkı kazandım. Amsterdam’daki stajım sırasında dış giyim ve ceketlerin güçlü yanım olduğunu fark ettim.

Moda ve sanat eğitimim , hayallerimi gerçekleştirmeye giden yolda bana sadece bilgi ve vizyon katmakla kalmayıp, kendime güvenli olmayı ve güçlü olmayı öğretti. Moda tasarımı bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra, Türkiye’ye dönerek sektördeki en önemli deri ve kürk firmalarından birinde tasarım departmanının başına geçtim. Çalıştığım yıllar boyunca, farklı materyalleri ve bu materyalleri en iyi kullanma tekniklerini öğrenme konusunda kendimi geliştirdim. Kazandığım tecrübe bana kendi markamı yaratma konusunda güç verdi ve L’Atelier Caché 2014’de doğdu at https://www.ozgurdusunce.com/.

Tasarımlarımda her zamandan kaliteden ödün vermeden konfor ve detayları ön planda tutarak ayrıcalıklı olmasını amaçladım. Bu prensiple birlikte, günlük yaşantıdan ilham alan zamansız tasarımlar ortaya çıkarmayı arzu ettim. Felsefem her zaman, dolabınızda giyilmeyi bekleyen değil, her giydiğinizde kendinizi iyi ve mutlu hissetmenizi sağlayacak tasarımlar üretmek.